הורוסקופי אסטרולוגיה הבתים האסטרולוגים | פירוש 12 הבתים במפה האסטרולוגית

הבתים האסטרולוגים | פירוש 12 הבתים במפה האסטרולוגית

1319
0
הבתים האסטרולוגים בתים אסטרולוגים בית

12 הבתים האסטרולוגים מסודרים בצורה מעגלית, אך שימו לב לא להתבלבל בין מעגל הבתים לבין גלגל המזלות, אלו הם שני גלגלים שונים. גלגל המזלות מבוסס על השמש והיחס שלה לכדור הארץ או כפי שנראה שלכאורה היא סובבת את כדור הארץ (כך חשבו האסטרולוגים הראשונים). לעומת זאת גלגל הבתים נקבע על פי סיבוב כדור הארץ סביב צירו. גלגל המזלות זהו מחזור של שנה שלמה ואילו גלגל הבתים הוא מחזור של 24 שעות. שני הגלגלים נפגשים ביחד בנקודות שהם נגזרת של חישוב שעת הלידה והקואורדינטות האסטרונומיות של הלידה. בעצם כל כוכב מתואר בשתי דרכים: מיקומו בגלגל המזלות ומיקומו בגלגל הבתים. לדוגמה שני אנשים יכולים להיות בעלי שמש במזל קשת אך עבור אחד מהם זה מתרחש בבית ה – 12 ועבור אחד בבית ה 8. למרות שלשניהם יש שמש במזל קשת אנו מקבלים שני אנשים שונים מאוד. מצער להגיד שהמשמעות של כל זה היא שההורוסקופ היומי או השבועי שאתם רואים בעיתון הוא פשוט מגוחך וחסר חשיבות. הוא אינו לוקח בחשבון את הבתים.

12 הבתים האסטרולוגים מסמלים את כל תחומי החיים. הכוכבים והמזלות יתגשמו בצורה החזקה ביותר בבית שבו הם נמצאים במפת הלידה שלכם. חשוב להבין שהבתים הם אינם אנרגיות כמו היסודות והכוכבים, הם גם אינם משפיעים על האנרגיות כפי שהמזלות משפיעים. הבתים רק מסמלים את המקום בו האנרגיות הללו הן בעלות הסיכוי הגבוה ביותר להתגשם.

מבנה הבתים (סדר הבתים) הוא מיוחד מאוד, אם תשימו לב תוכלו לראות ששתיים עשר הבתים מסודרים בסדר המשקף את נתיב החיים. הבית הראשון משקף את הדחפים והיצרים הראשוניים של החיים. אח"כ הבית השני הקשור להון ולרכוש אישי, כמו תינוקות המתחילים להיות רכושניים. הבית השלישי הוא הבית בו אנו לומדים לתקשר עם הסביבה במסגרת המגבלות וכך הלאה.

ישנם בתים אסטרולוגים המקבלים חשיבות גבוהה יותר מבתים אחרים, אלו הם הבית הראשון, הרביעי, השביעי והעשירי. אלו הם הבתים הפעילים או הבתים הקרדינליים. בתים אלו הם בעלי ההשפעה החזקה ביותר על חייכם.

משמעות 12 הבתים האסטרולוגים

הבית האסטרולוגי הראשון

הבית הראשון הוא הבית העצמי, כלומר המודעות העצמית, הגוף הפיזי, האישיות, המראה, תפיסות עולם, זהות איישת, תדמית עצמית, סביבה ראשונית, התחלות, דחפים. הכוכבים בבית זה הם בעלי השפעה גדולה ביותר על החיים של הפרט ועל איך אחרים מסתכלים עליו.

הבית האסטרולוגי השני

הבית השני מתייחס לכסף שלך ולרכוש החומרי. מה אתה מעריך, הכישרונות החבויים שלך, תחושת הערך העצמי, הדימוי העצמי. הרכוש מתייחס לכל דבר שבבעלותכם מלבד הבית שלכם הנשלט על ידי הבית הרביעי. למשל רכוש יכול להיות הרהיטים שלכם, הרכב, הבגדים וכו'. הבית הזה מגדיר אך אתם מרוויחים ומוציאים את הכסף שלכם, הגישה שלכם כלפי עושר ורכוש חומרי והפוטנציאל שלכם לאגור אותם.

הבית השלישי

זהו הבית המגדיר את התקשורת והסביבה הקרובה של האדם: צאצאים, שכנים, נסיעות קצרות ותחבורה. הבית השלישי כולל את האינטלקט  והמוח התחתון, דפוסי המחשבה, חינוך יסודי. התקשורת מגדירה מסרים, רכילות, שיחות טלפון, ביקורים, קריאה וכתיבה.

הבית הרביעי

הבית הרביעי מוקדש לבית ולכל מה שקשור בבית, הבית הנוכחי, הבית שגרתם בו בילדותכם… בית זה אומר משפחה, אדמה, היסודות של הביטחון הרגשי שלכם, השורשים שלכם. במישור עמוק יותר הבית הרביעי הוא הבסיס של הקיום והמודעות שלנו, הוא מייצג את הדברים אשר מתחת לפני השטח. יש המשליכים לכך גם השפעה על סיום החיים והקבר. בתור השורש הבסיסי של האדם, הבית הרביעי שולט על המקום אליו אתה הולך לאחר המוות, אך גם על המקום ממנו אתה בא. אלו המאמינים בגלגול נשמות יכולים ללמוד הרבה מהבית הרביעי הנותן רמזים על גלגולי העבר.

כאמור הכוכבים הנוכחים בבית תמיד משפיעים, במקרה זה הם משפיעים על חיי המשפחה שלכם, התת מודע והיחסים עם ההורים.

הבית החמישי

הבית החמישי קשור לילדים, יצירתיות והמרדף אחר תענוגות. זה כולל תחומי עניין אישיים, פרשיות אהבים, תחומי ספורט, תחביבים, ספקולציות, גישה לסיכונים, הוראה, דרמה, צורת ביטוי עצמית, נתינה והימורים. הבית החמישי הוא פשוט להיות עצמך וליהנות מזה.

רומנים, דייטים, פרשיות אהב ויחסי מין הם כולם דברים של הבית החמישי, אך כאשר זה מגיע לנישואים זהו תחום של הבית השביעי. למי שמרים גבה, הדבר נוסע מסיבות היסטוריות בהן אנשים נכנסו לקשרי נישואין לא מתוך אהבה או בחירה אלא מתוך מטרה לגדל ילדים ולשמר את התרות של המשפחה והדת. נישואים בעת העתיקה בדרך כלל אורגנו בהתאם למעמד החברתי והסטטוס הכלכלי. בימינו מתחתנים בגלל האהבה דבר הנוגע יותר לבית החמישי אך כאשר מסתכלים על נישואים מהיבט השותפות זה נוגע יותר לבית השביעי.

הבית השישי

הבית השישי נוגע לעבודות היום יום, דיאטה, בריאות, מחלות, יכולות פיזיות ועוד דברים דומים כולל התנדבות ושירות לזולת. הבית השישי נוגע לאיכות העבודה שאתה מבצע ולא לכיוון בקריירה עצמה דבר הנוגע לבית העשירי. הבית השישי נוגע גם למערכות הגוף, בריאות והיגיינה.

הבית השביעי

הבית הזה מכונה לעתים בית הנישואים, אך הוא כולל את כל היחסים של אחד מול אחד ולא משמעות רומנטית: נישואים, שותפות עסקית, חוזים, יחסי תאגידים, גירושים, פרידה, מריבות ומאבקים משפטיים. בעוד הבית החמישי מדבר על מערכות יחסים בהיבט הרומנטי של ההתאהבות, הבית השביעי מתעסק יותר ביחסי השותפות בין בני הזוג ומתאר מערכות יחסים לטווח ארוך.

הבית השביעי כולל גם את הדרך בה הפרט מתייחס אל הקרובים אליו והוא נותן רמזים גם לבעיות המתעוררות במערכות יחסים.

הבית השמיני

הבית השני מזכיר קצת את הבית השני אך הם לא אותו הדבר. הבית השני עוסק ברכוש שלך ואילו הבית השמיני עוסק ברכוש שלך מהבחינה השיתופית, למשל בשיתוף עם בת הזוג.

לפעמים נראה שהבית השמיני לא כל כך מובן, אולי בעיקר בגלל שהוא מייצג דברים שלכאורה אין קשר בינם. לעתים אלו אפילו דברים הנראים במבט ראשון שליליים. בית זה שולט על המוות, מיסים, ירושות, צוואות, סקס, יכולות סמויות , משאבים משותפים, הכסף והרכוש של בת או בת הזוג, פשיטת רגל, הפסדים, הקרבות אישיות, מזונות ושנינות.

ההיבט החיובי הוא שהבית השמיני מייצג השתנות וריפוי. אך תהליך ההשתנות והריפוי מחייב איזה שהוא גורם הדוחף אליו כמו מוות, אובדן, פציעה וכו'. בית זה שולט על תהליכים אלו אשר בסופו של דבר מחזקים אותנו.

הבית התשיעי

הבית התשיעי הוא הבית של הפילוסופיה, דת, חוק, למידה, חינוך גבוה, אתיקה, מוסר, מסעות ארוכים, מדינות זרות, דחפים רוחניים, חלומות וחזיונות, מוח עליון, רעיון, תובנה, בינה, ספרים, טקסים. בבית זה יש מחשבות ורעיונות גדולים.

בעוד הבית השלישי מדבר על ידע, הבית התשיעי מדבר על הבנה שהיא רמה יותר גבוהה של ידע. ברמה זו ישנה הטמעה של הידע. עוד הבדל בין הבתים הוא שבבית השלישי שואף להבין את הסביבה הקרובה שלו ואילו בבית התשיעי חושבים בגדול- רצון להבין את המשמעות של הקיום החברתי. למעשה הבית השלישי והתשיעי מסמלים את הקוטביות של חשיבת האדם – האחד מייצג שיבה קונקרטית והשנייה מייצג חשיבה מופשטת.

אפשר לסכם את הבית התשיעי ולהגיד שזוהי החוויה שנמצא כאשר נחפש את משמעות הדברים. אצל כל אחד החוויה יכולה להיות שונה, יש אשר ימצא את המשמעות דרך מסעות ארוכים, חלומות וכו'.

הבית העשירי

הבית העשירי הוא הבית של המעמד, הכבוד, יוקרה, מוניטין וקריירה מקצועית. בחברה שלנו זה כולל הצלחה כלכלית. זוכרים שהבית השני דיבר על הרכוש החומרי, הבית העשירי הוא שונה במקצת, אצלו הרכוש הוא למען הסטטוס החברתי והיוקרה שבדבר.

הבית העשירי נוגע ליחסי הפרט בחברה ומדבר על הכרה, הישגים אישיים במערכת יחסי גומלין עם החברה, הכרה על ידי החברה, תחושת מחויבות, אישים בעלי סמכות, פוליטיקאים, הבית כולל את כל הצד "הציבורי" של חיי הפרט. זהו אחד מארבעת הבתים החשובים ביותר, כל כוכב בבית זה הוא בעל השפעה רבה המתבטאת בקריירה והמוניטין הציבורי של הפרט.

הבית האחד עשר

הבית האחד עשר הוא הבית של הקהילה, קהל, חברים. הוא נוגע לחברויות, תקוות, מטרות, אמביציה, משאלות, קבוצות חברתיות, איגודים, עניין הומניטרי. הוא נוגע גם להגשמה עצמית, חופש, חקיקה ורגולציה.

הבית השתיים עשר

ככל הנראה זהו הבית שכמעט תמיד מובן לא נכון. בית זה נוגע לתת מודע, זהו האני הנסתר שנמצא אתנו כל הזמן  והוא נפרד מהמציאות הפיזית שלנו. זה כולל את המוח הבלתי מודע, הזיכרון הבלתי מודע, דפוסי לא מודעים מהעבר, מחלות נפש, חובות קארמה, הונאה עצמית, בריחה מהמציאות, הבנה רוחנית, מוגבלויות, תסכול  והרס עצמי.

מההיבט הפיזי הבית השתיים עשר מכיל דברים שלוקחים אותנו הרחק מחיי היום יום: מוסדות כמו בתי חולים ובתי כלא, יחסים סודיים, אויבים סמויים והקרבה עצמית למען אחרים. זה נוגע גם לצער, תלאות, שכול, הסתגרות, רצח, חטיפה וסוף.

יש המאמינים שבית 12 מכיל בתוכו את תת המודע של כל האנושות.

הבתים ה"טבעיים" של המזלות והכוכבים

כל כוכב וכל מזל אסטרולוגי מקושר באופן טבעי עם אחד הבתים; זהו הבית אשר הכי מקביל לאב טיפוס של במזל הוא הכוכב. הכוכב המקביל לאב טיפוס של הבית נחשב לכוכב השולט בבית, יש המשתמשים בביטוי "נמצא בבית". בהזדמנות זו ניתן להזכיר שחלקם של הכוכבים התגלו בתקופה מאוחרת יותר: פלוטו 1930, אורנוס 1781, נפטון 1846. כלומר שנים רבות לאחר התפתחותה של האסטרולוגיה, הדבר חייב את שינוי הטבלה וזוהי הטבלה העדכנית:

בית מילים מייצגות מזל אסטרולוגי כוכב שולט
ראשון עצמי, חיים, גוף טלה מאדים
שני רכוש, כסף, נסיבות חומריות. שור ונוס
שלישי תנועה מקומית, מסעות קצרים, תקשורת, בית ספר, צאצאים. תאומים מרקורי
רביעי בית, משפחה, שורשים, הורים סרטן הירח
חמישי יצירתיות, ילדים, רומנטיקה, בידור אריה השמש
שישי בריאות, שירות, עבודה, שגרה בתולה מרקורי
שביעי בני זוג, נישואים, אויבים מאזניים ונוס
שמיני סקס, מוות, ירושה, כסף של אחרים, אובדן עקרב פלוטו
תשיעי מסעות, חינוך גבוה, דת, רוחניות, חוק קשת יופיטר
עשירי קריירה, מעמד חברתי, הורה דומיננטי גדי שבתאי
אחד עשר חברות, ארגונים, שאיפות דלי אורנוס
שתיים עשר מערכות יחסים, אויבים סודיים, התת מודע דגים נפטון

להשאיר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × 1 =